דיוני שכל
הפודקאסט הכי חופר בארץ
RSS iTunes Spotify Facebook

פרק 26 - משמעותי ונוכח

שיחה עם ד"ר אורן גור | 21.3.2020

אורן הוא פסיכולוג קליני, ומנהל "המרכז לאבהות", מקום ששם למטרה לייצר אפשרויות חדשות להתפתחות "אבהית", על ידי יצירת דיבור חדש בין אבות. הוא גם רכז אקדמאי של התכנית להכשרת מנחי גברים באוניברסיטת תל אביב.

אורן מספר לנו על "המרכז לאבהות", ומה הניע אותו להקים אותו. אנחנו מדברים על האתגרים העומדים בפני המשפחה הגרעינית המודרנית, ובפרט על האתגרים של אבות חדשים. דיברנו על ההבדל הבין-דורי בתפקיד ובמעורבות של אבות בגידול הילדים, ומה הגורמים להבדל הזה? דיברנו על כעס ואשמה שאבות רבים חווים לעיתים תכופות, על ההבדלים בין גידול בנים ובנות, ומתי ואיך הפך הילד להיות במרכז?
אם אתם רוצים ללמוד עוד על אורן, על המרכז לאבהות, או למצוא את מעגל הגברים הקרוב לביתכם, אני מצרף לינקים לפייסבוק של אורן והמרכז ואתם כמובן מוזמנים לעקוב או ליצור קשר.

היתה לי התלבטות גדולה לגבי מתי להעלות את הפרק הזה, כי מאז ההקלטה קרה כל כך הרבה, ואני מדבר כמובן על וירוס הקורונה. אז החלטתי כן להעלות את הפרק דווקא בתוך כל הבלאגן הזה משתי סיבות: 1. חשבתי שיהיה נחמד לעזוב את המציאות המבאסת הזאת ולחשוב קצת על דברים אחרים; ו-2. נראה שבתקופה הזאת ההורים שביננו חווים את ההורות שלנו בצורה הרבה יותר אינטנסיבית, והדבר מלווה לעיתים בהרבה תסכול. אז וואלה, אולי זה זמן טוב לדבר על אתגרי ההורות, ובפרק הזה על אבהות בפרט. ואל תדאגו, תכנים שקשורים ישירות לקורונה נמצאים בהתהוות. מציאות מבאסת, אבל בכל זאת המציאות.

הפניות:

השיחה התקיימה בתאריך 23.2.2020.

המשיכו את הדיון בפייסבוק

אורן גור